sxoleia koronoios pos tha ginei o agiasmos agiasmos 1024x640 1

Αγιασμός σχολικού έτους 2023 – 2024

Αγαπητοί Γονείς και Μαθητές,

Τη Δευτέρα, 11.09.2023 θα έχουμε τη χαρά και την τιμή, τον Ιερό Αγιασμό των σχολείων μας, Γυμνάσιο και Λύκειο Μαλεσίνας, να τελέσει ο Σεβασμιότατος Μητροπολίτης Φθιώτιδας Συμεών στις 12 η ώρα. Παρακαλούμε οι μαθητές/τριες να βρίσκονται στο χώρο του σχολείου στις 9:30 ώστε να προηγηθεί η διανομή των σχολικών βιβλίων και η εξοικείωση με την αίθουσα διδασκαλίας τους, όπου θα αφήσουν μέχρι το πέρας της τελετής τα βιβλία, που θα έχουν νωρίτερα παραλάβει.

Παρακαλούμε να μεριμνήσετε ώστε οι μαθητές/τριες να έχουν μαζί τους το σακίδιό τους, ή έστω ανθεκτικές σακούλες, ώστε να τοποθετήσουν τα βιβλία, τα οποία έχουν μεγάλο βάρος.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων και η Διεύθυνση του Σχολείου μας σας εύχεται Καλή Σχολική Χρονιά!